Były szef PKP na wojennej ścieżce. „Nie odpuszczę”

– Nie odpuszczę. To polityczne szykany – mówi money.pl Jakub Karnowski, były szef PKP SA, który po czterech latach sądowej batalii prawomocnie wygrał spór z PKP w sprawie absolutorium za 2015 rok. PKP ten wyrok wykonało. To jednak nie koniec, inne procesy są w toku. Ciążą też na nim prokuratorskie zarzuty.

Czytaj więcej:
https://www.money.pl/gospodarka/byly-szef-pkp-na-wojennej-sciezce-nie-odpuszcze-6570243637562144a.html


Jakub Karnowski: Polityka nie złamała mi kariery

„Jeżeli menedżerom będzie stawiać się zarzuty za podejmowanie uzasadnionego ryzyka biznesowego, to gospodarka nie będzie się rozwijać” – mówi Jakub Karnowski, były prezes PKP SA, a obecnie konsultant Banku Światowego ds. restrukturyzacji kolei w Kazachstanie i Tanzanii. Karnowski, który był szefem PKP w latach 2012-2015, właśnie ponownie i prawomocnie wygrał spór z firmą za brak absolutorium za 2015 rok. Od 4 lat prokuratura prowadzi natomiast śledztwo w sprawie zakupu przez PKP Cargo SA czeskiej spółki AWT w 2015 roku.

Czytaj więcej:
https://podcasty.rp.pl/audycje/wywiad-z-prezesem/7081-jakub-karnowski-polityka-nie-zlamala-mi-kariery


#RZECZoBIZNESIE: Jakub Karnowski: Nowy Polski Ład to takie tutti frutti

Jak słyszę o 16 filarach, to nie dostrzegam priorytetu – mówi nam Jakub Karnowski, wykładowca SGH, ekspert Banku Światowego, gość programu Marcina Piaseckiego.

Czytaj więcej:
https://www.rp.pl/gospodarka/art293681-rzeczobiznesie-jakub-karnowski-nowy-polski-lad-to-takie-tutti-frutti


Jakub Karnowski prawomocnie wygrywa spór w sprawie absolutorium

Jakub Karnowski, Prezes PKP w latach 2012-2015, ponownie i prawomocnie wygrał spór z firmą w sprawie absolutorium za 2015 rok. Tym razem sąd oddalił odwołanie PKP ws. poprzedniego wyroku.

Czytaj więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/jakub-karnowski-prawomocnie-wygrywa-spor-w-sprawie-absolutorium-99097.html